Инфаркт погубил водолаза в АЕЦ

Споделете нещо интересно намерено в интернет, прочетено във вестниците, видяно по телевизията или чуто от приятели

Re: Инфаркт погубил водолаза в АЕЦ

Мнениеот Simeon Gatev » Сря Юни 20, 2012 1:07 am

На мен ми казаха съвсем други причини за инцидента... и то от "първа ръка".
Аватар
Simeon Gatev

Re: Инфаркт погубил водолаза в АЕЦ

Мнениеот scuba » Пет Юли 06, 2012 1:00 pm

силвия декова написа:Искрица надежда! Преди няколко дни майката на Радо е получила от администрацията на МС копие на писмо, адресирано до МВР и БЕХ. Цитирам основното от него: "В качеството Ви на компетентни институции да извършите обстойна проверка по случая. За резултата от същата следва да бъдат уведомени отдел "Приемна" на Министерския съвет и гражданката." Тази информация е предоставена и публикувана от в. "Козлодуй Днес" / 3 - 9 юли/, за да бъдат информирани хилядите граждани, подписали се под отвореното писмо. От статията във вестника, с Валя разбрахме, че по информация на Окръжна прокуратура Враца, се е "наложила още една медицинска експертиза по отношение на причините за смъртта на 29-годишния водолаз" и, че следствието се удължава с два месеца. По закон Валя трябва да бъде информирана за хода на следствието от съответните институции /което в момента не се случва/, а не да научава за него от медиите!
И нещо наистина обнадеждаващо, че истината ще се научи! Тази сутрин Валя получи още едно писмо - от Министерството на труда и социалната политика. Приложено е копие от доклад на Инспекцията по труда. Констатирани са десетки нарушения от страна на АЕЦ и "Хидроремонт" и са цитирани съответно имената на отговорните за тях. Прочитайки този доклад, за мен става ясно, че единствената вина на Радо е тази, че е слязъл в шахтата да си изпълни трудовите задължения!
Писмото е предоставено на в. "Козлодуй Днес" и вероятно по-късно ще има повече информация в сайта на "Козлодуй инфо"
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Предишна

Назад към Полезни връзки, новини и статии