"Емил Марков"- водолазен кораб

Споделете нещо интересно намерено в интернет, прочетено във вестниците, видяно по телевизията или чуто от приятели

"Емил Марков"- водолазен кораб

Мнениеот scuba » Пон Окт 28, 2013 7:03 pm

Получих следните мейли и си позволявам да ги публикувам, поради щото са интересни а явно човека не се оправя по форумите
Здравейте ,колеги!
Позволявам си това обръщение,защото аз съм бивш професионален водолаз -пенсионер.
Историята ми е много дълга и изпъстрена с много приключения.Не е хвалба.
Защо се обръщам към вас? Казвам се Веселин Венков . С Петър Колев сме първите
професионални водолази в СТФ - Варна.След това дойдоха Павел Василев и Неделчо Минчев,
който е покойник.Качиха групата на "Емил Марков".Когато прочетох в Интернет "опровержението"
на д-ра Наско Панайотов ,останах изумен.В къщи дойде авторката на статията от "Народно дело" Десислава,
обещах и да направя материал с който да докажа че този кораб е първият.За мое учудване ,шефа на Народно дело
отказа да го помести.Пратих го на "Океан"убратята Панчелиеви ,същата работа.Както се досещате "Морски
вестник",също.Материала е с снимки и аргументи необорими.Но,аз не съм научен работник и не притежавам
титли и звания.Оказа се,че можеш до пишеш глупости,стига да си, например доцент Траянов.
При мен лошото е че имам здравословни проблеми и не мога да ходя където си искам.
Имам много неща за споделяне ,но няма с кого.Пък да ви се похваля-от близо шест години пиша
"Кратка история на професионалното водолазно дело в България".Поддържам връзски с колегине от Бургас
и София.Събрал съм много снимки и информация и за всички водоладни катери.
поздрави от бате ви Весо

Здравейте, господа!
Осмелявам се да ви пиша,защото ми хареса идеята ви да пишете за действащите
и бившите водолазни кораби и катери.Пращам ви снимка на единственият водо-
лазен кораб,който притежаваше "акт за националност" и плава извън водите на
България-с него бе осъществена експедицията "По пътя на спондилуса"
Данни : БРТ-45 размери-дължина 16.5(най-голяма) ширина 4.2 газене на кърмата 1.9
на носа 1.5
Машина "Дойц" 125 к.с. муфа хидравлична "Дойц" производснво 1942 г -извадена от потопен
немски шалан.
Корабът е бивш риболовен сейнер тип "Чайка" българско производство.Дървен-набора
е от странджански дъб и обшивката ,родопски чам.Екипаж-за първи път приложихме
следното : Капитан- ръководител водолазната работа.
Механик - водолаз ,боцман -водолаз ,ел.техник-водолаз .Всички са и моряци.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Назад към Полезни връзки, новини и статии