Дайте мнение

Дайте мнение

Мнениеот Petraki » Пон Ное 07, 2011 11:16 pm

Какво ще кажете за тези плавници: http://www.forcefin.com/TEST.html . Един приятел ги ползва и каза , че са много добри. Обещал ми ги е за проба, но още не съм ги тествал. Ако някой от вас ги е пробвал или има от тази марка, ще бъда благодарен да чуя мнението му.
Petraki

Re: Дайте мнение

Мнениеот scuba » Вто Ное 08, 2011 10:58 am

За тези плавници съм чувал само добри неща. Но помня че цената беше няква космическа
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот Petraki » Вто Ное 08, 2011 2:13 pm

Да цената е сериозна и я има в горния линк. Точно затова е и питането ми :?: дали някой от форума има мнение за моделите, които се предлагат и по-точно тези за SCUBA, защото фирмата предлага и за FREEDIVING, SNORKELING, BODYSURFING, SWIM.
Petraki

Мнениеот yavorsub » Пон Ное 14, 2011 3:12 pm

Ползвал съм доста модели на Форс фин , но тези за фрий дайвинг не са .....като едни карбонови например. ;-)
За сметка на тях обаче моделите за скуба и професионална работа са без еквивалент. Изключителни ! Вярно че са много скъпии колегата ми успя да счупи от плуване един чифт-фирмата дава като лимит на издръжливост някакви милиони огъвания преди да настъпи умората на материала. :shock:
Много ни допаднаха и новите на Скубапро, но уви само след няколко месеца професионална употреба се оказа че не стават за натоварена работа.
Ако парите не са проблем -горещо препоръчвам Форс фин.
yavorsub

Мнениеот Petraki » Вто Ное 15, 2011 12:30 am

Благодаря за отговора Яворе, но би ли ми казал кой модел на Форс фин препоръчваш? Благодаря :)
Petraki

Мнениеот yavorsub » Вто Ное 15, 2011 6:20 pm

Въпреки че съм пробвал и тези най-скъпите им и не бяха лоши, но така и не разбрах къде е разликата от 3 пъти по-евтините модел ПРО: http://www.forcefin.com/product/FFPRO.html

и тези които колегата ми Пако "счупи" за няколко години : http://www.forcefin.com/product/FFPROm.html

Определено който и от моделите им да вземеш ще останеш учуден и после доволен.Дай им време и те сами ще те научат как да плуваш, но със сигурност няма да ти натоварват краката.Най-голямата изненада е именно след гмуркане. А и може да ходиш с тях. ;)
yavorsub

Мнениеот Petraki » Вто Ное 15, 2011 8:10 pm

Да наистина има нещо такова, защото моя приятел (има ги двата модела) каза, че в началото се плува малко по-особено докато свикнеш с тях, но след време се усещала разликата. Между другото тези дето ги е счупил колегата ти ми изглеждат с много малка активна площ. Но явно работят добре. Много благодаря за инфото :th_up:
Petraki

Мнениеот yavorsub » Вто Ное 15, 2011 9:12 pm

Когато се запознах с тукашния им дилър(това бе преди доста години де) , веднага взех няколко чифта за проба.И останах много изненадан че разликата в КПД то на модела Про, и един по-стар модел за фрий дайвин, които бяха значително по-дълги бе много малка.Незначителна бих казал. Най много харесах едни червени с мустаци -не им помня вече модела но бяха по-дълги и имаха и те грайфер, но за съжаление бяха лини на продавача и модела ПРО който има едни грайферчета на подметката и е някак си по-дебел и подсилен.ПО-късно фирмата напуска много нови модели , смени се и дилъра тук-за радос пак мои приятели и се оказа че модела милитари са като постарите ПРО. Сигурно има и други разлики, но с радост ги купих и сме на 100% доволи от тях. Сега трябва да купим нови, но ... така е когато с това си вадим хляба.
yavorsub

Мнениеот Petraki » Сря Ное 16, 2011 9:56 am

Ако можеш да ми дадеш някаква информация за дилър в БГ ще ти бъда много благодарен, понеже в сайта им не намирам инфо :?:
Petraki

Мнениеот yavorsub » Сря Ное 16, 2011 4:03 pm

За съжаление не знам кой или дали изобщо имат дистрибутор в Бг :oops: .Аз живея в Гърция.
yavorsub

Назад към Маски, плавници и шнорхели