Почистване бутилка

Пълнене на бутилки, ремонт на екипировка и др

Почистване бутилка

Мнениеот nevrmind » Чет Окт 14, 2010 4:11 pm

Колеги, някой знае ли къде и как може да се почисти ръжда по вътрешността на бутилката. Единственият начин, за който аз се сещам, е да се пусне в барабан с дробинки. Но дори и това нямам представа къде може да се направи :dontknow: .
Така че , помагайте!!!
nevrmind

Re: Почистване бутилка

Мнениеот H2O » Чет Окт 14, 2010 4:33 pm

Е ми в общи линии това е начина - слагаш стъклени или други зърна в бутилката и я въртиш на вал докато светне. :th_up:
Аватар
H2O

Мнениеот assen » Чет Окт 14, 2010 5:27 pm

Това се нарича топкова мелница. Ако намериш стоманени "съчми" от лагери предполагам ще стане идеално.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот nevrmind » Чет Окт 14, 2010 5:51 pm

welcome1
Благодаря за бързата реакция! Но въпросът беше къде може да се направи това?! Технологията е ясна, но вкъщи няма как да стане :-?
nevrmind

Мнениеот assen » Чет Окт 14, 2010 7:50 pm

Ми зависи от къде си :) Във Варна на Лъджата до колкото знам правят пълно и професионално обслужване на бутилки.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот nevrmind » Пет Окт 15, 2010 9:24 am

:lol: Вярно, че не съм написал от къде съм.
София
nevrmind

Мнениеот H2O » Пет Окт 15, 2010 9:49 am

Предполагам, че някоя пожарна или станция за индустриални газове може да свърши работата. Аз бих поразпитал например болниците от къде зареждат медицински кислород и бих отишъл там. Може и сам да пробваш да си направиш самоделен вал за тази работа. В най-лошия случай просто я изсуши бутилката и по възможност напълни с азот, за да спреш ръждата докато намериш къде да я овъргалят. Пиши ни ако научиш нещо за бутилките и газовете в София.
Аватар
H2O

Мнениеот scuba » Пет Окт 15, 2010 10:07 am

Пробвай в пожарната на Раковска или в работилницата за водни проби на ст.гара
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот radoslav » Пет Юни 14, 2013 3:30 pm

Здравейте,

Интересува ме дали някъде в София могат да изчистят ръжда. Евентуално ако няма в София давайте кординати и другаде, оказа се голям проблем.

Поздрави
radoslav

Мнениеот monisub » Съб Юни 15, 2013 7:46 am

:director: Колеги, почистването на бутилките вътре от ръжда е най-простата работа. Всеки стругар може да го направи. Не се подсмихвайте. Отивате при стругаря с пресварително смъкнат кран. Поставяте в бутилката стоманени стружки изакрепвате бутилката на патрона, като захващането става на гърлото на бутилката а дъното фиксирате с центъра на струга. Върти се колкото се може по-бавно напред и на зад .При бързо въртене стружките застават на едно място от центробежната сила. След това се измива с оцет.Той почиства и евентуалната мазнина. Оцета е безвредна киселина. След това се исушава добре.Може да вкарате в бутилката топъл въздух с духалка от тия дето се продават за смъкване на боя.При тази операция бутилката трябва да бъде обълната с гърлото надолу.Продухвате я е завивате крана. Така се почистват по света.Не ви трябват никакви ударни мелници идруги.За равен брой!
monisub

Следваща

Назад към Работилница