Робувате ли на някоя марка?

Технически форум за екипировка, инструменти и всичко свързано с нашата безопасност

Робувате ли на някоя марка?

Мнениеот pgh » Пет Яну 14, 2011 2:10 am

Или с други думи : Дали по една или друга причина държите цялата или по-голямата част от екипировката да е от една марка и защо? Дали по препоръка, или сте били доволни от нещо и сте станали фен на марката и т.н.

Нека не споменаваме самите търговски марки за да не става реклама, а да обърнем внимание по-скоро на мотивите :)

При мен и при жена ми положението е почти пълен "сбирщайн"- повечето да ги наречем важни неща са ни главно от 4 известни марки, а някои дребни неща са "куча марка". Като си харесаме нещо и можем да си го позволим си го купуваме. Освен всичко гледаме да подбираме и цветове та да не сме шарени като коледна елха под водата. Доколкото съм се запознал с това кой какво предлага не мога да кажа за нито една марка, че е най-добрата във всичко. Едни са силни в едно, други в друго, а трети в цената :)
NAUI ASD
Аватар
pgh

Re: Робувате ли на някоя марка?

Мнениеот H2O » Пет Яну 14, 2011 3:25 am

Е ми мисля, че при повечето дългогодишни водолази е така - екипировката е сбирщина от всевъзможни производители и марки. Но съм виждал тук-таме (най-вече по разни тропически курорти) новобранци екипирани от главата до петите с новичка екипировка от един производител. Също често пъти инструкторите във водолазните центрове ги задължават да ползват екипировка от представените марки в съответния център.
Аватар
H2O

Мнениеот scuba » Пет Яну 14, 2011 10:44 am

и при мен всичко е сбиршина... Едни са добри в едно, други в друго.. а има и част от екипировката, която не е толкос важна... Но плавници от 15 години ползвам само една и съща марка.. свикнал съмс тях и не искам да ги сменям... само сменям моделите, но разликата е минимална
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот fluid_88 » Нед Юни 12, 2011 1:27 pm

Явно аз съм от тези по тропиците,Незнам как стана но всичко ми е на една марка ,но никой не ме е карал или задължавал.
Аватар
fluid_88

Мнениеот ifko » Сря Юни 15, 2011 3:48 pm

според всички агенции,най вазното е да е надеждна и удобна,което не прави нито една марка лидер,примери много могат да се дадат
Инструктор CMAS**
Инструктор NAUI #52157
Инструктор SDI/TDI #18195
TDI AN end DP
http://sinyatabezdna.com
ifko

Мнениеот kreti » Сря Юни 15, 2011 8:55 pm

pgh написа:При мен и при жена ми положението е почти пълен "сбирщайн"- повечето да ги наречем важни неща са ни главно от 4 известни марки, а някои дребни неща са "куча марка".
:th_up:

Същата раУта е и при мен, даже имам и самоделки :lol:
Аватар
kreti

Назад към Eкипировка и инструменти