Mares и Vistamar

Технически форум за екипировка, инструменти и всичко свързано с нашата безопасност

Re: Mares и Vistamar

Мнениеот assen » Пон Юни 13, 2011 9:34 am

От трите неопрена дето съм имал, Марес Термик беше и все още си е най-здравия. Вярно, че другите не са от високия ценови клас, но при една и съща цена (говора преди 3-4 г) въпросния излезе най-добър като здравина и мат'рял. Вярно, че си има кусури, но при хамалско ползване не са от значение.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот starstriker » Вто Юни 14, 2011 11:26 am

starstriker написа:Не знам Вистамар на кого са представители, но явно вече имат и нещо с Mares. Смятам да си правя хидравличен тест на бутилката тия дни при тях(ако знаеш къде другаде в Бургас също правят-ще ти бъда благодарен ако ме светнеш) и ще ги разпитам..

Та в магазина на Вистамар вчера имаше доста стока на Марес. Явно са им станали представители.
starstriker

Мнениеот gre6nik » Пет Юни 17, 2011 10:43 am

Марес са бранд на ХЕД (нали се сещате - ски, сноубординг ...) и наистина маркетинга им е слаб. Имал съм два костюма на Марес като втория го продадох преди да вляза във водата с него защото докато дойде топлото време и ми утесня :) но за него мога да кажа че технологиите които бяха вкарани в костюма (покрития, запечатване и др.) бяха от класа далеч надвишаваща ниската му цена. Смятам че няма причина да се отбягва тази марка.
Живота не се мери с броя на вдишванията а с миговете които спират дъха ти - сентенцията е на Джордж Гарлин - но ми харесва :)

http://iqtest.bg/ref.php?cid=802
Аватар
gre6nik
повдигач

Мнениеот pgh » Чет Юли 07, 2011 10:51 am

Предлагам на екипа на форума темата да бъде изтрита!
starstriker (или човек със същия ник) днес в другия форум съвсем сам се обяви, като търговец на Марес ( вероятно служител на Вистамар). И в още няколко други теми, където става дума за екипировка се рекламира, но по-лекичко :)
Явно е че темата е пусната с единствената цел - реклама.
Всички вече знаем че Вистамар продават Марес така че..... рекламата си я направиха успешно, а темата спокойно може да ходи в кофата :)

Абсолютно нищо лично! Просто мразя реклами! И не обичам да ме правят на канарче ( да обяснявам аз на дистрибутора защо не му харесвам стоката ) :)

Цитат от starstriker в diver.bg:
В БГ се робува на едни и същи марки, но има и много други които си заслужават(марки които инструкторите няма да ти предложат.
Аз лично ползвам Mares и съм доста доволен, а и цените са разумни. Няма да крия, че и продавам продукти на марката, затова може би съм малко пристрастен. Ако минаваш около Бургас може да ти покажа нещата нагледно. 0896698534 Радослав.
NAUI ASD
Аватар
pgh

Мнениеот scuba » Чет Юли 07, 2011 11:15 am

pgh написа:Предлагам на екипа на форума темата да бъде изтрита!
starstriker (или човек със същия ник) днес в другия форум съвсем сам се обяви, като търговец на Марес

Aз пък смятам да я оставя... Да ги видят всички по какъв идиотски начин си правят рекламата :-)
Когато Траян продаваше Марес рекламите бяха съвсем различни. И в началото казах: "Пусни си реклама - няма никаква грижа. Ама тия завоалираните хич не ме кефят"
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот Mitko » Чет Юли 07, 2011 12:55 pm

Трябва да се знае, че не на всичко трябва да се вярва в интернет и в частност форумите, където пишат знайни и незнайни!
Но начина за реклама на тези хора е повече от отвратителен и пошъл! :evil:
CMAS*
Deco Pro Technical Diver
Аватар
Mitko

Мнениеот pgh » Чет Юли 07, 2011 1:40 pm

Вистамар за мен е една добра и сериозна фирма, които знаят как се прави бизнес, и за това смятам, че е твърде вероятно Г-жа Стаева изобщо да не подозира какъв качествен "маркетинг и реклама" се прави зад гърба и :)
С тези усилия които се полагат "да се повдигне имиджа на марката" няма да се учудя, ако скоро пак има някаква сериозна разпродажба на оборудване :)
Последна промяна pgh на Чет Юли 07, 2011 4:19 pm, променена общо 2 пъти
NAUI ASD
Аватар
pgh

Мнениеот batmilko » Чет Юли 07, 2011 2:18 pm

малееее, чак му се вързах в началото :-o

scuba написа:Tи в Марес ли бачкаш или във Вистамар :-) Да знаеш че хич не обичам този тип реклами... Пусни си реклама - няма грижа.. Ама тия скритите не ме кефят!!!

starstriker написа:Бачкам за себе си - ти да не бачкаш в НАП че те интересува къде работя. Моиже да не ми се зъбиш така. Не виждам кое е скритата реклама!!!! Отскоро се върнах в България и не съм още наясно какстоят нещата във водолазния спорт тук. Учудва ме малко, че марка, като гореспомената(за да не ти звучи като реклама), не е особено популярна тук. Навсякъде където съм се гмуркал по света много се тачи.
CMAS*
Nitrox
Аватар
batmilko
observer

Мнениеот scuba » Чет Юли 07, 2011 8:41 pm

Преди година когато Марес откриваха магазина си в София, говорих лично с г-н Кривов. Споменах, че цените са доста високи, на което ми бе отговорено "Ние искаме да наложим Марес като една скъпа и качествена марка. Оборудване за гъзари".
Споменах, че тоя номер няма да мине, но г-н Кривов и г-н Ъков не ми повярваха. Следствието всичко го знаете - фалит на магазина. Продължавам да твърдя, че тоя номер няма да мине. Ако ВистаМар (много уважавана от мен фирма) не се вслуша в съветите на обикновенните купувачи, тази марка няма да я бъде в България. НЕ МОЖЕ най-ниската жилетка да е на цена 999 лв (произведена в Пазарджик), при условие, че ДайвТех и Синхрон продават аналогични жилетки за по 500-600 лв. Гъзари, гъзари.. колко да сме гъзари...Мое сме гъзари, ма не сме бълъци.
Лошото е, че Марес за пореден път се дънят с рекламата си.
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот assen » Чет Юли 07, 2011 9:35 pm

Хубава работа, ама българска. Не смесвайте марки и български търговци, защото последните просто не работят по правилата на пазара.
Нека си продават хората. Как го правят си е тяхна работа. Важното е да има конкуренция.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

ПредишнаСледваща

Назад към Eкипировка и инструменти