Нискобюджетна екипировка

Технически форум за екипировка, инструменти и всичко свързано с нашата безопасност

Нискобюджетна екипировка

Мнениеот tmanolov » Сря Май 09, 2012 9:22 am

Здравейте,
Решил съм да си закупя водолазна екипировка за мен и моята приятелка.
На година правим между 15 и 20 спускания. Гмурканията са на дълбочини до 40м и за сега непредвиждаме да се спускаме на по-големи дълбочини. Всички спускания са в топли води.
Спрял съм се на следните нискобюджетни варианти:
1. За КОМПЕНСАТОРНА ЖИЛЕТКА(отзиви, впечатления плюсове и минуси):
Интересува ме на какъв материал да се спра............
- Aeris EX100
- Aeris EX300
- Aqualung Wave
- Oceanic OceanPro 1000D
- SEAC SUB EGO
- Scubapro T-One
- SUBGEAR BLACK DRAKE
2. За РЕГУЛАТОР КОМПЛЕКТ(първа степен, втора степен и октопус)
- Aqualung Calypso+Октопод Oceanic ALPHA 8
- Oceanic Alpha 8 CDX5+Октопод Oceanic ALPHA 8
- Oceanic Alpha 8 SP5+Октопод Oceanic ALPHA 8
- BEUCHAT VRТ 30 + Октопус VRT
Моля ви помагайте.
Кажете за вас кой е оптимален вариант спрямо моите изисквания .... :D
tmanolov

Re: Нискобюджетна екипировка

Мнениеот H2O » Сря Май 09, 2012 3:05 pm

Сигурен съм че на която и комбинация да се спреш, все ще е харна за вашите цели. Жилетката стига да е удобна няма значение каква марка - там в общи линии няма какво толкова да се повреди. Регулаторите, които си изброил, са ок. За някой като теб, който е на бюжет и му трябва изпитано магаренце, аз бих препоръчал без да се замисля ScubaPro MK2PLUS/R295. Този регулатор е на пазара от 40 години и е наистина адски надежен, а и леко диша в параметрите на спусканията, които си изброил (едва ли ще забележиш сериозна разлика спрямо балансираните му събратя). Плюс е и че механиката му е елементарна и части има навсякъде за него. Ако някой ден речеш да правиш по-сериозни спускания, този регулатор става за чудесен стейдж регулатор. С две думи, идеялният базов регулатор за повечето нужди.
Аватар
H2O

Мнениеот tmanolov » Чет Май 10, 2012 9:23 am

Хайде, дайте впечатления за компенсаторните жилетки. Съмнявам се, че никой не е използвал от изброените...
tmanolov

Мнениеот climberche » Чет Май 10, 2012 10:25 am

tmanolov написа:Хайде, дайте впечатления за компенсаторните жилетки. Съмнявам се, че никой не е използвал от изброените...

Сложи си жилетката на гърба и виж как ще ти пасне - до колко ти е удобна, какви джобчета има по нея, лесно ли ги достигаш, имаш ли джобове с тежести, как се отварят и затварят те.... Ако искаш - пиши си ги в списък с точки и им слагай плюсчета и минусчета - после тегли чертата и ще видиш какво ще излезе. Важното е на теб да ти е добре, а не какъв материал или марка е компенсатора - защото всеки ще ти препоръча това което ползва или това което би искал да си купи. След време - като погмуркаш повече с тази ти екипировка, ще узрееш за идеята какво точно ти трябва.

Поздрави и гмуркай повече, и мисли по-малко какво да вземеш :)
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.

https://www.facebook.com/groups/56623838751/

Инструктор NAUI №54379
Аватар
climberche
икрелаз

Мнениеот assen » Чет Май 10, 2012 9:38 pm

Климбера ти го е казал много точно, послушай го :)
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Назад към Eкипировка и инструменти