Гмуркане след инсулт

Гмуркане след инсулт

Мнениеот metalm » Пет Яну 03, 2014 6:08 pm

Здравейте,
имам нужда от подкрепа и сериозен съвет. Преди около пет месеца, а именно на 23-ти юли прекарах лек исхимичен инсулт вследствие на атеросклероза която незнайно как се е завъдила в мене /иначе съм млад и напет 45 годишен пич ;-) /. По мое мнение се възстанових бързо и на 100% макар, че това няма как да е вярно! Преди три години се запалих и изкарах CMAS курс, но това не е най-важното. По важното е, че нямам голям опит и медицински познания. След десетина дни ми предстои екскурзия до Екватора :vacation: и естествено това което човек най-много прави там е да се гмурка. Та значи ходих на консултация при кардиолог който според мене съвсем непрофесионално се изказа, че само апнея може да бъде проблем, но щом било с апарат нямало проблем :th_up: . Естествено не му повярвах и отидох при невролог който пък ми каза, че това щяло да бъде най-голямата глупост която мога да направя защото било равносилно на самоубийство :nono: още повече, че дори и на слънце не можело да седя!?!
Хора, моля помогнете - дали наистина е голям проблем гмуркане след инсулт, щото егати ваканцията под чадър?!? А пък и имали смисъл да мъкна цялото оборудване и да не ми позволят да влезна защото примерно кръвното ми е 150/90?
metalm

Re: Гмуркане след инсулт

Мнениеот H2O » Нед Яну 05, 2014 1:08 am

За такива въпроси е най-добре да се обърнете към Д-р Никола Шопов. http://aquaborn.net/forum/viewtopic.php ... =10#p14840
Аватар
H2O

Re: Гмуркане след инсулт

Мнениеот metalm » Вто Яну 07, 2014 4:08 pm

Благодаря :handshake:
metalm

Назад към Водолазна медицина